WEBSİTEMİZE ÖZEL KAMPANYALAR

Dalyan Resort SPA En İyi Fiyat Garantisi

EN İYİ FİYAT GARANTİSİ

Online alabileceğiniz en iyi fiyat garantisini veriyoruz. Websitemizden direk yapacağınız rezervasyonlarda, her zaman en iyi fiyatı alacaksınız. Lütfen, oluşturacağınız üyelikle size tanımlanan özel indirimlerden faydalanın.

REZERVASYON YAPIN
Dalyan Resort SPA Fırsatlar, Üyelere özel indirim

ÜYELERE ÖZEL FIRSATLAR

İsim ve email adresinizle oluşturacağınız üyelikle; rezervasyonlarını Dalyan Resort websitemizden tamamlayan üyelerimize tanımlanan özel indirim ve avantajlara sahip olacaksınız.


HEMEN ÜYE OLUN

DALYAN RESORT&SPA HOTEL ODALAR

TERASLI DELUXE ODA

 • Maximum Kapasite : 2
 • 1 Çift Kişilik Büyük Yatak yada 2 Adet Tek Kişilik Yatak
 • Açılır yatak bulunmamaktadır.
 • Yatak örtüsü ve yorgan

Deluxe odalarımız 25 m2 büyüklüğündedir.,Odalar klimalı ve sigara içlmezdir..Odalarada duş mevcuttur. Diğer özellikler :: Saç kurutma koltuk emanet kutusu ,yazı masası elektrik prizi , oda servisi ,giriş günü oda ya ücretsiz şişe su , ücretli minibar , WiFi - Led TV - Uydu yayınları , ücretli odaya gazete servisi , 0,3 Yaş bebek kabul edilmemektedir.

REZERVASYON YAPIN

FRANSIZ BALKONLU DELUXE ODA

 • Maximum Kapasite : 2
 • 1 Çift Kişilik Büyük Yatak yada 2 adet tek kişilik yatak
 • Açılır yatak bulunmamaktadır.
 • Yatak örtüsü ve yorgan

Deluxe odalarımız 25 m2 büyüklüğündedir.,Odalar klimalı ve sigara içlmezdir..Odalarada duş mevcuttur. Diğer özellikler :: Saç kurutma koltuk emanet kutusu ,yazı masası elektrik prizi , oda servisi ,giriş günü oda ya ücretsiz şişe su , ücretli minibar , WiFi - Led TV - Uydu yayınları , ücretli odaya gazete servisi , 0,3 Yaş bebek kabul edilmemektedir.

REZERVASYON YAPIN

TERASLI SUPERİOR ODA

 • Maximum Kapasite : 2
 • 1 Çift Kişilik Büyük Yatak ( 180x200cm) yada 2 Adet Tek Kişilik Yatak ( 140cmx200cm)
 • Açılır yatak bulunmamaktadır.
 • Yatak örtüsü ve yorgan

Superior odalarımız 30 m2 büyüklüğündedir.,Odalar klimalı ve sigara içlmezdir..Odalarada duş mevcuttur. Diğer özellikler :: Saç kurutma koltuk emanet kutusu ,yazı masası elektrik prizi , oda servisi ,giriş günü oda ya ücretsiz şişe su , ücretli minibar , WiFi - Led TV - Uydu yayınları , ücretli odaya gazete servisi , 0,3 Yaş bebek kabul edilmemektedir.

REZERVASYON YAPIN

FRANSIZ BALKONLU SUPERİOR ODA

 • Maximum Kapasite : 2
 • 1 Çift Kişilik Büyük Yatak ( 180x200cm) yada 2 Adet Tek Kişilik Yatak ( 100cmx200cm)
 • Açılır yatak bulunmamaktadır.
 • Yatak örtüsü ve yorgan

Superior fransız balkonlu odalarımız 26 m2 büyüklüğündedir.Odalar klimalı ve sigara içlmezdir..Odalarada duş mevcuttur. Diğer özellikler :: Saç kurutma koltuk emanet kutusu ,yazı masası elektrik prizi , oda servisi ,giriş günü oda ya ücretsiz şişe su , ücretli minibar , WiFi - Led TV - Uydu yayınları , ücretli odaya gazete servisi , 0,3 Yaş bebek kabul edilmemektedir.

REZERVASYON YAPIN

Doğanın binbir rengi ve köklü bir tarihin izleriyle çevrili Dalyan Resort Spa, bir konaklama seçeneğinden çok daha fazlası… Kaya Mezarları, Akropol Tepesi ve Kaunos Antik Kenti gibi medeniyet tarihinin önemli miraslarının yanı sıra Köyceğiz Gölü’nden uzanıp gelen Kalbis Çayı, İztuzu Plajı, defne, incir, mersin, nar, narenciye ve zeytin bahçeleri, Dalyan Resort Spa oteli çevreleyen güzelliklerin yalnızca birkaçı… Akdeniz’in Ege ile buluştuğu Dalyan’da, doğanın en saf halini yaşayacaksınız.

Dalyan Resort & Spa

CENNET BAHÇESİ

Dalyan Resort’u keşfedin

Dalyan Resort Spa, Butik Otel Belgeli’dir. Güne sağlıklı bir uykudan kuş sesleriyle uyanacağınız ve denizden gelen meltemle dolan, havuz ve nehir manzaralarına sahip toplam 42 odası bulunmaktadır.  Oda-kahvaltı servis veren otelimizde ‘Dalya' isimli alakart restaurantımız  öğlen ve akşam yemekleriniz için hizmetinizdedir. Arzu eden misafirlerimiz konaklamalarını yarım pansiyona çevirerek ya da sadece istedikleri akşamlarda ek ücret ödeyerek Dalyan Resort’un açık büfesinden yararlanabilirler. Dalaman Havalimanı’ndan sadece 25 km. uzaklıkta olan otelimizin Ön Büro görevlileri, istendiğinde havalimanı transferlerinizi ayarlamak ya da anlaşmalı araç kiralama şirketimiz Garenta’dan kiralık araç temin etmenizi sağlamaktan mutlu olacaktır. 

İster gün boyu havuzda vakit geçirebilir, isterseniz Dünyanın en güzel plajları içerisine girmiş olan İztuzu Plajı’na gidebilirsiniz. Plaja haftada 3 gün servis yapan teknemizin dışında gitmek isteyen misafirlerimiz için, Dalyan Tekne Kooperatifi'nden çağırdığımız tekneler misafirlerimizi kendi iskelemizden alıp yine dönüşte iskelemize bırakmaktadırlar. Servis günlerimizin dışındaki günlerde, otelimizin teknesini özel olarak kiralayabilirsiniz. Ya da sadece otel misafirlerimiz için düzenlediğimiz, Sultaniye Kaplıca turlarına katılabilirsiniz. 

Dalyan, kendi içinde ayrı  bir dünya saklayan yurdumuzun en iyi saklanmış sırlarından biridir. Göl ve denizin birleştiği Dalyan’ın deltasında, sazların arasında tekneyle yapılan yolculuk bir rüya âlemi gibidir. Sazlarınrüzgârla çıkardıkları fısıltıyı dinlerken; önümüzde atlayan balıkları, sazların arasında dolaşan karabatak ve yalıçapkınlarını, biraz önünüzde hava almak üzere kocaman başını su üzerine çıkaran Caretta Caretta’yı, başka nerede görebilirsiniz ki? 
Kanal ve göllerin üzerine düşecekmiş gibi eğilen yamaçlardaki zeytin ve çam ağaçları ile kaplı kıyılar, rüzgarın kokularını size taşıdığı, adaçayı, kekik, defne, dağ menekşesi, papatya ve daha yüzlerce bitki ile kaplı tepecikler ve suya düşen gölgeleri, sadece fotoğraflarla anlatılabilir. Otelimizden 7-10 dakikalık yürüyüşle Dalyan merkeze gidebilirsiniz.

12 yaş altında çocukların kabul edilemediği tesisimizde odalarda sigara içilmemektedir.

REZERVASYON YAPIN

RESTAURANT & CAFE

Dalyan Resort SPA Restaurant

GASTRONOMİ

Dalyan Resort Spa otelimizde oda-kahvalt​ı ​olarak hizmet vermektedir. Öğlen ve ak​ş​am yemeklerinizde ise alakart restaurant​ı​m​ı​z Dalya​'nın men​ü​s​ü​nden sipariş verebilirsiniz.​ Baz​ı​ ak​ş​amlar ister Dalyan'daki restaurantlarda yeme​ğ​inizi yiyebilir, isterseniz karde​ş​ otelimiz olan Dalyan Resort'un a​çı​k b​ü​fesini de deneyebilirsiniz. ​Çevre bilinci ​mutfağına da yansıyan ​işletmemizde ​​misafirlerimize sunulan yiyecekler, mümkün olduğunda organik ya da yerel çiftçilerin ürettiği iyileştirilmiş tarım ürünleri kullanılarak hazırlanmaktadır.


Bal, narenciye, nar, incir, zeytin ve zeytinyağı gibi ürünler, otelin kendisine ait uluslararası sertifika kuruluşlarınca tescilli organik bahçesinin de bulunduğu, Muğla İli’nin ilk ve tek Organik Köyü olan, hemen otelin karşı kıyısında bulunan Çandır Köyü’nden tedarik edilmektedir. Bahçemizden toplanan meyvelerden elde edilen, nar ve portakal suları tamamen katkısız olarak misafirlerimize sunulmaktadır. Misafirlerimiz merak edip bahçeyi görmeye gittiklerinde, elleriyle ağaçlardan meyveleri toplayabilmenin keyfini tatmaktalar… ​


Y​aklaşık 330 endemik bitkinin yer aldığı dağlara ve tepelere yerleştirilen kovanlardan süzülen katkısız bal kahvaltı

masan​ız​ı ​süsler. Organik bahçemizde bulunan yaklaşık 400 yıllık zeytin ağaçlarından ev usulü yapılan zeytinler ve zeytinyağı yıllardır misafirlerimizin büyük beğenisini kazanmıştır.


REZERVASYON YAPIN
REZERVASYON YAPIN

SPA & WELLNESS

DALYAN RESORT SPA

Dalyan Resort ve Dalyan Resort Spa otellerimize ait Spamızda, klasik Türk Hamam kültürüne ait masajlardan, aromatik masajlara kadar birçok masaj ve terapi uygulanmaktadır. Klasik Türk Hamamı ve masajı deneyimlemediğiniz Türkiye’deki her tatil yarım kalmış sayılır. Kese ile başlayıp, köpük masajı ile devam eden hamam deneyiminizi, organik masaj yağlarımızla uygulanan aromatik masaj izler. Güneşlenmeden önce yapılması tavsiye ettiğimiz kese ve köpük masajı, cildinizin daha kalıcı bir bronzluk elde etmesini de sağlayacaktır. Spa Bölümümüzde kullandığımız organik masaj yağları, Muğla Üniversitesi Kozmer Laboratuarları’nda bölgede yetişen kantaron, Muğla Zambağı gibi endemik  bitkiler kullanılarak, Prof. Nazan Demir tarafından üretilmektedir. Özellikle Romalılar Dönemi’nde kılıç yaralarını tedavi etmek için kullanıldığı bilinen Kantoron Yağı, cilde verdiği nem ve yumuşaklık ile güneşlenme sonrasında cildin tazelenmesi için misafirlerimizin en çok tercih ettiği masaj yağlarımızdandır. Mayıs Ayı’nda çiçek açan kantaron, çevre bilinciyle dağlardan bir sonraki baharda çiçeklenmek üzere belli miktarlarda bırakılarak toplanıp, Kozmer Laboratuar’ında yağ elde edilir. Yaban Mersini, Muğla Zambağı, Defne gibi  daha birçok alternatif yağlarla uygulanan masajlarla birlikte Türk Hamamı, Buhar Odası, Sauna ve kapalı havuzun bulunduğu spamız tatilinizin en dinlendirici  ve keyifli bölümünü oluşturacak. Tatil boyunca formunu korumak isteyenler içinse aynı bölümde yeralan fitness salonumuzu öneririz.

REZERVASYON YAPIN

DALYAN TURLARI

İZTUZU KUMSALI

Doğa harikası İztuzu kumsalı, Dünyanın en iyi korunan ve en güzel plajları sıralamaları içerisinde ilk 10’a girmiştir. Kum hareketine göre uzunluğu 5-6 km. arasında değişen İztuzu Plajı, sessiz ve sakin görüntüsünün dışında aslında oldukça yoğun bir trafiğe sahiptir. Caretta Caretta türü deniz kaplumbağalarının doğal yumurtlama alanı olması sebebiyle, koruma ve kullanma dengesi gözetilerek, gündüzleri bizlere geceleri ise deniz kaplumbağalarına aittir. İztuzu; bir tarafında deltanın yeşil tatlı suyu, diğer tarafta Akdeniz’in Ege ile birleştiği noktada lacivert berrak sularıyla, Köyceğiz Gölü’nü  Dalyan Çayı ile bağlayan ve deltayla takip eden muhteşem ekosistemin sonudur. Dalyan’dan 8 km’lik karayolu ile bir ucuna, teknelerle delta arasında 25 dakika süren yolculukla diğer ucuna gidebileceğiniz plaj, hemen derinleşmeyen yapısı ile çocuklar ve iyi yüzme bilmeyen ziyaretçiler için de ideal...

CARETTA CARETTA

Deniz kaplumbağaları yaklaşık 110 milyon yıldır yerkürede yaşıyor, insanoğlunun geçmişi ise, ancak 2-3 milyon yıl öncesine kadar uzanıyor.

Uluslararası Doğa Koruma Birliği(IUCN) tarafından nesli tehlike altındaki türler kategorisine alınan Caretta Caretta’ların soyunun devamı, doğadaki yaşam zincirinin kopmaması için tüm insanlık adına önemli. Özel Çevre Koruma Kurumunun aldığı tedbirler, Dekamer gibi akademik kuruluşlar ile çevre koruma gönüllülerinin çabası ve Dalyanlıların desteği ile başarı ile uygulanıyor. Caretta Caretta Deniz Kaplumbağaları, senelerdir bu kumsala yumurtalarını bırakıyor ve döngüyü tamamlamak üzere göç yolu olan okyanusa geri dönüyorlar. Her yıl yüzlerce yuvadan binlerce yavru çıkmakta ve sadece 1000 tanede 1 tanesi 25 yaşa erişip yumurtlamak üzere aynı kumsala geri dönebilmektedir.

KAYA MEZARLIKLARI

Dalyan’a gelen ziyaretçilerin gözü önce çayın karşı yakasındaki kireç taşlı yamaca oyulmuş, altı kaya mezarının unutulmaz görüntüsüne takılır. Geceleri projektörlerin ışığında bir tabloya dönüşen bu anıt mezarlar, uygarlığın akıl ve sanatsal yaratıcılıkla yüceldiği, Klasik Dönem’in ölüm ve ölümsüzlüğü kaynaştırıp sonsuzluğa açtığı birer kapı gibidir.  Tapınak cepheli kaya mezarlarının hepsinde mezar odalarının çevresi, kaya ile arasında dar bir koridor oluşturacak şekilde oyulmuş ve aynı işlem, çatı kısmında da yapılarak yapı, ana kayaya sadece tabandan bağlı hale getirilmiştir. Mezara bir niş içinde sergileniyormuş görüntüsü kazandıran, ama çok emek isteyen bu uygulama sadece Kaunos’a ve yakın çevresine özgüdür.

ANTİK KAUNOS ŞEHRİ


Kaunos antik kenti, Köyceğiz Gölü’nü Akdeniz’e bağlayan Dalyan Çayı’nın(Calbis) sağ kıyısında, Çandır Köyü’nün sınırları içerisindedir. Döneminde bir liman kenti olan şehir, Dalyan Deltası’nın oluşması nedeniyle bugün deniz kıyısından uzaklaşmıştır. Tuzlalarında tuz üreten Kaunos, döneminin önemli bir ticaret merkezi durumundaydı. Kaunos’un bir dönem bağımsız devlet olduğu, çevresindeki bugünkü Sarıgerme ve Sultaniye gibi birçok antik kent kendisine bağlı olduğu bilinir. Yapılan kazılarda mimari eserlerin dışında çok sayıda heykeller, sikke, amfora, süs eşyaları, vazolar, figürler, çanak ve çömlekler bulunmuştur ve Fethiye Müzesi’nde sergilenmektedir.

ÇAMUR BANYOSU VE SULTANİYE KAPLICALARI

Sultaniye Kaplıcası, Köyceğiz Gölü’nün güneybatısında, Ölemez Dağı eteklerinde bulunur. Radyoaktif elementler içeren mineralli sıcak suyu, şifalı çamur banyosundan oluşan termal tedavi merkezidir. Sıcaklığı 40 derece olan Sultaniye Kaplıcası’nın radyoaktivitesi 43 flok /Avp’dir ve özellikle Radon gibi nadir bir elementle zenginleşmiş olan bu su romatizmal ağrılara, eklem kireçlenmelerine ve kas yorgunluğuna iyi gelmekte, deriyi yenileyip damarları genişleterek kan dolaşımını rahatlatmaktadır. Kaplıca çevresindeki antik yapıların depremlerle yıkılıp göl tabanına kaymış kalıntıları, bu kaynağa bağlı bir sağlık merkezi kurulduğu ve yüzyıllar içinde yeni bina eklemeleri ile genişletildiğini göstermektedir.

BİZ BURADAYIZ

Dalyan Resort & Spa Hotel

Adress: Dalyan Resort Hotel

Dalyan Mah. 114.Sokak

No:14, Ortaca/Muğla


Email: info@dalyanresortspa.com

Email: onlinereservation@dalyanresort.com


Phone: +90 252 284 54 99

Phone: +90 252 284 54 98

REZERVASYON YAPIN

Get Social with Dalyan Resort

E - KATALOG
REZERVASYON YAPIN
Dalyan Resort Spa

✉ info@dalyanresort.com


İletişim ›


Rezervasyon Yapın

DALYAN RESORT & SPA (BURADASINIZ)


Hoşgeldiniz

Rezervasyon

Hakkımızda

Odalar

Restaurant

Spa & Welness

İletişimMarketing by Hotellinkage