Dalyan Çayının kenarında,  Akropol ve Kaya Mezarları'na hakim bir konumda yer alan Dalyan Resort’un, Likya mimarisinden esinlenmiş çizgileri, doğal ve tarihi çevre ile mükemmel bir uyum içerisinde... 42 tanesi süit olmak üzere, toplam 58 odası bulunan ‘Özel Belgeli' otelde konukların rahatı için her şey düşünülmüş. Lobiden ya da odanızdan çıkar çıkmaz karşınızda mavi ve yeşil tonlarının zengin armonisi uzanıyor. Akdeniz’in renk renk çiçekleri ve serin gölgeler sunan ağaçlar ile bezeli bahçenin ortasındaki havuz, gökyüzünün mavisini yansıtıyor. Doğal sazlıkların yeşil perdesi arasından akan Dalyan Çayı’nın karşı kıyısındaki yüksek tepeler, çam ormanları ile kaplı…  Dalyan Resort size doğa ve tarihle iç içe tatil seçenekleri sunuyor. İsterseniz Dalyan’a özgü piyade tipi teknelerle İztuzu kumsalında yüzmeye veya Köyceğiz Gölü’ne yönelip, Sultani’ye Kaplıcasının şifalı su ve çamur banyolarında yılın tüm yorgunluğunu üstünüzden atmaya gidebilirsiniz. Otele ait sertifikalı organik bahçenin ürünleri ise size sunduğumuz sağlıklı yiyeceklerle dolu büfelerimizde yer alıyor. 

Dalyan Resort - Dalyan Resort & Spa

CENNET BAHÇESİ

OTEL SEÇİN

Otellerimizi Keşfedin

Muğla İli sınırlarında yer alan, Dalyan ve Köyceğiz korunup bakir kalan nadir güzelliklerden biri… Köyceğiz Gölü, Dalyan Çayı ve deltası ile İztuzu kumsalının oluşturduğu lagün, el değmemiş kıyıları, içinde barındırdığı biyolojik çeşitlilik; Yalıçapkını başta olmak üzere onlarca kuş türü ve zengin endemik bitki çeşidi  ile bırakın ülkemizi, dünya üzerinde benzeri olmayan bir belde…

Dalaman Havaalanı'ndan sadece 25 km. uzaklıkta olan Dalyan Resort, çevre ile dost olan otellere bakanlıkça verilen bölgede tek 'Yeşil Yıldız’a sahip, çevreci kimliğiyle öne çıkmış otelimizdir. 16 Standart, 24 Deluks Standart veya Aile Odası, 18 Süit Odadan oluşan toplam 58 odaya sahip,  ‘Özel Belge’lidir. Süit odalarımızdan biri engelli misafirlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiştir.  Hamam, Sauna, Buhar Odası ve kapalı havuza sahip spamızda, Muğla Üniversitesi Kozmer tarafından, bölgenin endemik bitkilerinden üretilmiş organik masaj yağları kullanılmaktadır. Yarım Pansiyon veya Oda-Kahvaltı seçeceği ile rezervasyon yapabileceğiniz otelimizde, havaalanı transferleri ya da havaalanında araç kiralama hizmeti de vermekteyiz. Haftada 3 kez İztuzu Plajı’na, otelimize ait  tekne ile ücretsiz servisimiz bulunmaktadır. Diğer zamanlarda ise tekne kooperatifinden çağıracağımız tekneler sizi İztuzu Plajı'na götürmek üzere iskelemizden alıp yine iskelemize bırakacaklardır.  Dalyan merkeze 8-10 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan otelimizde, 3 yaş altı çocukları kabul edemediğimiz için üzgünüz.

FİYATLARIMIZI KONTROL EDİN

DALYAN TURLARI

İZTUZU PLAJI

Doğa harikası İztuzu kumsalı, Dünyanın en iyi korunan ve en güzel plajları sıralamaları içerisinde ilk 10’a girmiştir. Kum hareketine göre uzunluğu 5-6 km. arasında değişen İztuzu Plajı, sessiz ve sakin görüntüsünün dışında aslında oldukça yoğun bir trafiğe sahiptir. Caretta Caretta türü deniz kaplumbağalarının doğal yumurtlama alanı olması sebebiyle, koruma ve kullanma dengesi gözetilerek, gündüzleri bizlere geceleri ise deniz kaplumbağalarına aittir. İztuzu; bir tarafında deltanın yeşil tatlı suyu, diğer tarafta Akdeniz’in Ege ile birleştiği noktada lacivert berrak sularıyla, Köyceğiz Gölü’nü  Dalyan Çayı ile bağlayan ve deltayla takip eden muhteşem ekosistemin sonudur. Dalyan’dan 8 km’lik karayolu ile bir ucuna, teknelerle delta arasında 25 dakika süren yolculukla diğer ucuna gidebileceğiniz plaj, hemen derinleşmeyen yapısı ile çocuklar ve iyi yüzme bilmeyen ziyaretçiler için de ideal...

CARETTA CARETTA

Deniz kaplumbağaları yaklaşık 110 milyon yıldır yerkürede yaşıyor, insanoğlunun geçmişi ise, ancak 2-3 milyon yıl öncesine kadar uzanıyor.

Uluslararası Doğa Koruma Birliği(IUCN) tarafından nesli tehlike altındaki türler kategorisine alınan Caretta Caretta’ların soyunun devamı, doğadaki yaşam zincirinin kopmaması için tüm insanlık adına önemli. Özel Çevre Koruma Kurumunun aldığı tedbirler, Dekamer gibi akademik kuruluşlar ile çevre koruma gönüllülerinin çabası ve Dalyanlıların desteği ile başarı ile uygulanıyor. Caretta Caretta Deniz Kaplumbağaları, senelerdir bu kumsala yumurtalarını bırakıyor ve döngüyü tamamlamak üzere göç yolu olan okyanusa geri dönüyorlar. Her yıl yüzlerce yuvadan binlerce yavru çıkmakta ve sadece 1000 tanede 1 tanesi 25 yaşa erişip yumurtlamak üzere aynı kumsala geri dönebilmektedir.

KAYA MEZARLARI

Dalyan’a gelen ziyaretçilerin gözü önce çayın karşı yakasındaki kireç taşlı yamaca oyulmuş, altı kaya mezarının unutulmaz görüntüsüne takılır. Geceleri projektörlerin ışığında bir tabloya dönüşen bu anıt mezarlar, uygarlığın akıl ve sanatsal yaratıcılıkla yüceldiği, Klasik Dönem’in ölüm ve ölümsüzlüğü kaynaştırıp sonsuzluğa açtığı birer kapı gibidir.  Tapınak cepheli kaya mezarlarının hepsinde mezar odalarının çevresi, kaya ile arasında dar bir koridor oluşturacak şekilde oyulmuş ve aynı işlem, çatı kısmında da yapılarak yapı, ana kayaya sadece tabandan bağlı hale getirilmiştir. Mezara bir niş içinde sergileniyormuş görüntüsü kazandıran, ama çok emek isteyen bu uygulama sadece Kaunos’a ve yakın çevresine özgüdür.

ANTİK KAUNOS ŞEHRİ


Kaunos antik kenti, Köyceğiz Gölü’nü Akdeniz’e bağlayan Dalyan Çayı’nın(Calbis) sağ kıyısında, Çandır Köyü’nün sınırları içerisindedir. Döneminde bir liman kenti olan şehir, Dalyan Deltası’nın oluşması nedeniyle bugün deniz kıyısından uzaklaşmıştır. Tuzlalarında tuz üreten Kaunos, döneminin önemli bir ticaret merkezi durumundaydı. Kaunos’un bir dönem bağımsız devlet olduğu, çevresindeki bugünkü Sarıgerme ve Sultaniye gibi birçok antik kent kendisine bağlı olduğu bilinir. Yapılan kazılarda mimari eserlerin dışında çok sayıda heykeller, sikke, amfora, süs eşyaları, vazolar, figürler, çanak ve çömlekler bulunmuştur ve Fethiye Müzesi’nde sergilenmektedir.

ÇAMUR BANYOSU VE SULTANİYE KAPLICASI

Sultaniye Kaplıcası, Köyceğiz Gölü’nün güneybatısında, Ölemez Dağı eteklerinde bulunur. Radyoaktif elementler içeren mineralli sıcak suyu, şifalı çamur banyosundan oluşan termal tedavi merkezidir. Sıcaklığı 40 derece olan Sultaniye Kaplıcası’nın radyoaktivitesi 43 flok /Avp’dir ve özellikle Radon gibi nadir bir elementle zenginleşmiş olan bu su romatizmal ağrılara, eklem kireçlenmelerine ve kas yorgunluğuna iyi gelmekte, deriyi yenileyip damarları genişleterek kan dolaşımını rahatlatmaktadır. Kaplıca çevresindeki antik yapıların depremlerle yıkılıp göl tabanına kaymış kalıntıları, bu kaynağa bağlı bir sağlık merkezi kurulduğu ve yüzyıllar içinde yeni bina eklemeleri ile genişletildiğini göstermektedir.

Dalyan Hotels,Yucel Okutur

DALYAN RESORT & DALYAN RESORT SPA


Dalyan Resort ve Dalyan Resort Spa otellerinin sahibi Yücel Okutur, aynı zamanda Doktob'un (Dalaman-Ortaca-Köyceğiz Turizmciler Birliği) Kurucu Başkanı'dır. Üç ilçe Belediye Başkanları'nın ve kaymakamlarının kurucu ve doğal üye olduğu birlik, bölgenin yurtiçi ve yurtdışında tanıtılması ve sürdürülebilir turizmin gelişmesi için faaliyet gösteren turizmcilerden oluşan sivil toplum kuruluşudur.  Doktob, Dalyan kanalının ve İztuzu kumsalının temizliği, Dalyan kasabasının çevre düzenlemesi, Dalyan’nın kendine özgü imar ve bina anlayışının oluşturulması için çok önemli katkılar sağlamıştır. Bölgede çöp ayrışımı, bitkisel yağ toplanması ve arıtma sisteminin faliyete geçmesi gibi Dalyan’daki önemli çevre çalışmaları ve iş birliği, diğer turizm bölgelerine örnek teşkil etmiştir. Yücel Okutur, kanalda çalışan teknelerin halen kullandıkları mazotlu motorlar yerine güneş enerjisi ve şarjlı akülerle çalışan elektrikli motorların üretimi ile ilgili firmalarla yoğun bir proje çalışmaları yürütmekte olup, bunun Dalyan’da uygulanabilir hale gelmesi ile kanalda kirlenmenin tamamen önleneceğini savunmaktadır.

Bölgenin turizmciler için zenginliğine dikkat çeken Okutur, Türkiye'nin en doğal kalmış bu bölümünün, tabiatın koruma ve kullanma dengeleriyle bölgenin turizmde gelişmesini hedeflemiştir. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazdığı köşe yazılarıyla, bilgi birikimini ve projelerini aktaran Yücel Okutur bir çevre gönüllüsüdür. Köyceğiz Gölü ve onu İztuzu Plajı'na bağlayan delta, Kaunos Antik Şehri, Sultaniye Kaplıcaları ve Dalaman'ın eşsiz koyları ile turizmde hakettiği kimliğe kavuşması için çalışmaya devam edeceklerini paylaşan Okutur, Doktob olarak turizmde  markalaşmanın önemini vurgulayarak markalaşmayı hedeflediklerini belirtiyor.
www.doktob.com

info@doktob.com


İnşaat Mühendisi Yücel OKUTUR, (Owner)

OTELLERİMİZ

HAKKIMIZDA


Dalyan Resort ve Dalyan Resort Spa otellerinin sahibi Yücel Okutur, aynı zamanda Doktob'un (Dalaman-Ortaca-Köyceğiz Turizmciler Birliği) Kurucu Başkanı'dır. Üç ilçe Belediye Başkanları'nın ve kaymakamlarının kurucu ve doğal üye olduğu birlik, bölgenin yurtiçi ve yurtdışında tanıtılması ve sürdürülebilir turizmin gelişmesi için faaliyet gösteren turizmcilerden oluşan sivil toplum kuruluşudur. 

D.O.K.T.O.B.


DOKTOB sorumluluk alanına giren tüm bölgelerde verilen tüm hizmetlerin en üst seviyeye ulaşması , bölgenin marka bilinirliği ve marka değerinin artırılması için çalışmaktadır.

Doktob logo

Sosyal Medyada Dalyan Resort

E-KATALOG
REZERVASYON YAPIN
Dalyan Resort Logo

✉ info@dalyanresort.com


İletişim


Rezervasyon Yapın

DALYAN RESORTS


Otellerimiz

Dalyan Resort Hotel

Dalyan Resort & Spa

Dalyan Turları

Dalyan Resort Spa Logo

✉ info@dalyanresortspa.com


İletişim


Rezervasyon Yapın


Marketing by Hotellinkage